Aizsargājiet acis no kaitīgajiem saules stariem!

Saule cilvēku dzīvē vienmēr ir spēlējusi lielu lomu - senie ēģiptieši sauli sauca par "Ra", grieķi un romieši sauli dēvēja par "Helios". Saule dāvā visu zemei nepieciešamo enerģiju, no saules stariem ir atkarīga dzīvības pastāvēšana uz zemes.

Tomēr saulei ir arī tumšā puse - saules stari, jo īpaši ultravioletais starojums, var būt cilvēkam kaitīgs. Pārāk ilga atrašanās saulē var kaitēt saistaudiem, veicināt ādas sausumu un pigmenta plankumu rašanos.

Tomēr cieš ne tikai āda, bet arī acis. Ja tās netiek aizsargātas no saules, acis var sākt sāpēt, asarot, tās var kļūt sausas. Ilgstoša un intensīva saules staru iedarbība vai izraisīt acs gļotādas un radzenes iekaisumu. Sliktākajā gadījumā var tikt nodarīts ilglaicīgs kaitējums acīm tīklenes šūnu noārdīšanās un acs lēcas apduļķošanās rezultātā.
 
Sargājiet savas acis - nēsājiet saulesbrilles, kuras nodrošina uzticamu aizsardzību pret UV starojumu. Saulesbrilles samazina gaismas iekļūšanu acīs un nodrošina aizsardzību pret kaitīgo ultravioleto starojumu.

UV staru kaitīgums bez saulesbrilles

40pdid-ak-uv-apsauga-lv_9652-9b8c30f7683cb96bcc4849dc41c35af6.PNG 40pdid-ak-uv-apsauga-su-akiniais-1-lv_5686-9aa38156cbdcc8dda59ce6990f18c9ce.PNG

 

UV staru kaitīgums. UV-B un UV-A  ultravioleto starojums sasniedz cilvēka acis, bet UV-C stariem ir gandrīz nenonāk cauri atmosfēras ozona slānim. Saulesbrilles samazina gaismas iedarbību un garantē aizsardzību pret kaitīgajām ultravioletajiem stariem, kas nonāk jūsu acīs. Fielmann salonos tirgotajām saulesbrillēm ir garantēta aizsardzība pret kaitīgo starojumu , UV-B un UV-A stariem.

Aizsardzība pret UV starojumu ir obligāta!

akiniai-2021-17_2985-ea8f8bb2bb0eb2bdcecf80e9ba6b4596.jpg
Vai zinājāt, ka pat ēnā acīs var nokļūt līdz pat 90% saules starojuma? Atspīdumi no ūdens virsmas, smiltīm vai no baltas papīra lapas, lasot pret sauli, var pastiprināt negatīvo ietekmi uz acīm līdz pat 70%. Arī mākoņainas debesis neaizsargā no intensīvā saules starojuma.
   
Sevišķi intensīvs un kaitīgs saules starojums ir augstu kalnos un jūras piekrastē - sniegs un ūdens virsma daudzkārt pastiprina saules gaismu. Dienvidu reģionos saulainās dienās, kā arī ēnā ir obligāti jāuzliek saulesbrilles.
 
Iegādājoties saulesbrilles, obligāti jāpievērš uzmanība, vai brillēm ir atbilstoša filtra kategorija. Filtra kategorija norāda uz briļļu lēcu tonējuma intensitāti un saules gaismas caurlaidību. Ceļojumiem uz dienvidu reģioniem iesakām speciālas saulesbrilles ar palielinātu UV-400 aizsardzību. Plašāku informāciju Jums sniegs mūsu optikas speciālisti tuvākajā "Fielmann" optikas salonā.

Aizsardzības filtri

Sargājiet savas acis no saules!

akiniai-2021-25_2743-3a5df9258072227d7e74d6a9d3ffcbc8.jpg

Tas, ka brillēm ir tumši stikli, vēl nenozīmē, ka tās aizsargā pret UV starojumu! Briļļu lēcu krāsa nekādā veidā nav saistīta ar aizsardzību pret UV starojumu. Pēc lēcu tonējuma pakāpes var spriest tikai par aizsardzību pret apžilbšanu, savukārt, aizsardzību pret UV starojumu nodrošina speciāli filtri. Ļaujiet "Fielmann" optikas speciālistiem Jums palīdzēt!

Aizsardzības filtri

Divi vienā!

Jūs vēlaties saulesbrilles un korekcijas brilles vienā? "Fielmann" piedāvā dažādas iespējas - gan brilles ar koriģējošām saules briļļu lēcām, gan brilles ar tumšām  (fotohromām/hameleona) briļļu lēcām. Šīs lēcas telpās ir pilnīgi caurspīdīgas, dienasgaismā ir nedaudz aptumšotas un saulē kļūst par saulesbrillēm.

Fotohromās lēcas

Saulesbrilles ar polarizētām lēcām

137ndid-sun-poliarizuoti-sun-lesiai-lv_1723-7671f0d720ddc3f7311c6c11f26ef583.PNG
Polarizētām saulesbrillēm ir speciāli polarizācijas filtri, kas līdz minimumam samazina atspīdumus un pasargā no apžilbšanas. Šīs saulesbrilles ir iecienījuši arī cilvēki, kuru acis ir īpaši jutīgas pret gaismu.
 

2 briļļu vietā vienas

vieneri-vietoj-2-lv_4500-b8acd6252f2ed6abd633b64bacb7939e.png

Viens no labākajiem risinājumiem ir brilles ar tonējošām „fotohromām” lēcām. Šīs lēcas kļūst tumšas ārpus telpām, bet telpās gaišas un caurspīdīgas. Jaunās tehnoloģijas ļauj apvienot spoguļveida un tonējošās lēcas, brilles ātri tonējas un tikpat ātri kļūst gaišas. Pie tam, jūs varat izvēlēties lēcas no vairākām pieejamām krāsām. „Lēcas-hameleons” ir atgriezušās modē uz palikšanu – šīs brilles kļuvušas par favorītu jaunatnes vidū. >>>

MODE, KVALITĀTE UN PAREIZA CENA

Zemas cenas garantija

Iepērkoties "Fielmann", esiet droši, ka saņemat visizdevīgāko cenu. Ja 6 nedēļu laikā pēc briļļu iegādes kādā citā Latvijas optikas salonā tādas pašas brilles ieraudzīsiet par zemāku cenu, "Fielmann" atmaksās cenu starpību.

Bezmaksas redzes pārbaude

Profesionāli speciālisti ar mūsdienīgām redzes pārbaudes iekārtām pārbaudīs Jūsu redzi. Redzes tests "Fielmann" optikas salonos tiek veikts bez maksas.

Bezmaksas briļļu apkope

Mūsu speciālisti bez maksas notīrīs Jūsu brilles ultraskaņas vannā, salabos deformētus ietvarus, pieskrūvēs vaļīgās skrūves, nomainīs deguna balstus.

Reģistrēties pārbaudei