Briļļu iegādē svarīgākais

Brilles ir cilvēkam individuāli pielāgots produkts un daudzu optikas speciālistu darba joma. Ceļš līdz Jūsu nēsātajām brillēm sākas no redzes pārbaudes un beidzas ar izgatavoto briļļu pielāgošanu Jūsu sejas proporcijām. Ir daudz nozīmīgu lietu, kurām mēs vēlamies pievērst Jūsu uzmanību.

Nav divu vienādu cilvēku un divu vienādu sejas formu: tā var būt apaļa, stūraina, garena, plata vai šaura. Un  arī deguni mēdz būt dažādi - grieķu-romiešu deguni, plati vai uzrauti, mazi, šauri, gari vai īsi. No pašu pieredzes zinām, ka ne uz katra deguna var uzlikt vienas un tās pašas brilles.

Un acis - dažiem cilvēkiem tās atrodas tālu viena no otras, citiem savukārt tuvu. Bieži vien labā un kreisā acs neatrodas vienā līmenī. Ja Jūs pasūtīsiet brilles bez mērīšanas, Jūs pārāk paļausieties uz veiksmi. Sejas proporcijām nepielāgotas brilles ne tikai var izskatīties neestētiski, bet arī var slīdēt nost no deguma vai spiest aiz ausīm.

Ja lēcas netiks pienācīgi pieskaņotas briļļu ietvariem vai tiks pieļauta kaut dažu milimetru novirze, centrējot briļļu lēcas, var rasties nepatīkamas blakusparādības - nogurums vai galvassāpes.

Aicinām Jūs ceļojumā, lai iepazītu briļļu pasūtīšanas un izgatavošanas procesu. Vēlamies Jums parādīt, ka Jūsu iegādātās brilles ir ļoti rūpīgs daudzu iesaistīto speciālistu darba rezultāts. Saņemot savas brilles, Jūs saņemat individuāli Jūsu vēlmēm pielāgotu produktu.

Centrēšanas nozīme

52ndid-ak-centravimas-new_8754-0dd16e5211e6513fe741a1158c1c8eb8.jpg
"Fielmann" optikā mūsu optikas speciālisti precīzi centrēs Jūsu brilles: precīza attāluma starp acu centriem un augstuma no lēcas centra līdz apakšējā rāmja malai noteikšana nodrošinās kvalitatīvu redzi. Tikai pāris milimetru neprecizitāte var izraisīt blakusparādības: nogurumu, pašsajūtas pasliktināšanos vai galvassāpes.

10 soļi ceļā pie savām brillēm

Brilles ir kvalitatīva un precīza darba rezultāts. Vēlamies uzsvērt - pirms piemeklēt Jums brilles pēc briļļu ietvaru formas, krāsas, materiāla, un modes tendencēm, "Fielmann" vispirms uzmanību pievērsīs tieši Jums! Tādēļ nebrīnieties, ja optikas speciālists Jums uzdos jautājumus par Jūsu ikdienas paradumiem: "Kā ir iekārtota Jūsu darba vieta?"; "Kāda ir Jūsu redze, braucot pie stūres vai iepērkoties?"; "Vai Jūs esat apmierināti ar savām vecajām brillēm?"
 
Atbildes var būt dažādas: "Es esmu pieradis pie savām vecajām lasīšanas brillēm, bet jau sen neesmu ar tām apmierināts"; "strādājot ar datoru, man ir jāizstiepj kakls"; "veikalā tik tikko spēju salasīt uzrakstus uz iepakojumiem, savukārt, lasot pirms miega, jūtu lielu saspringumu acīs". Iemesli, lai iegādātos jaunas brilles, ir ļoti individuāli, tāpat kā Jūsu vajadzībām pielāgotās brilles.

Pēc īsas iztaujāšanas optikas speciālists uzaicinās Jūs pārbaudīt redzi - tomēr šis tests ir tikai viens no daudziem briļļu izvēles parametriem. Lai izgatavotu kvalitatīvas brilles, nepieciešams veikt briļļu lēcu centrēšanu un ievākt vairāk datus par Jūsu redzi.

119ndid-ak-regos-patikrinimas_1282-39d60ef02555605dd7a0de152279dc25.jpg

1.solis: Tests ar aparatūru

Kā pirmais tiek veikts mērījums ar aparatūru, redzi pārbaudot ar autorefraktometru. Skatoties autorefraktometrā vispirms ar vienu, pēc tam ar otru aci, redzama bilde.

Sākumā bilde ir neskaidra, bet tad kļūst skaidrāka. Pārbaudes laikā Jūsu zodam jābūt novietotam uz balsta, savukārt pierei jābalstās pret turētāju. Jūs nevarat runāt vai kustēties, kamēr ar infrasarkano staru palīdzību netiks izmērīta Jūsu acu gaismas laušanas spēja. Tuvredzības gadījumā attēls acī izveidojas pirms tīklenes, tālredzības gadījumā - aiz tīklenes. Ja attēls izveidojas tieši tīklenē, Jūsu redze ir normāla.

Mērījumu veikšana ar autorefraktometru ilgst pāris minūtes un sniedz "Fielmann" optikas speciālistiem pirmo informāciju par Jūsu redzi. Ja Jums ir šaubas par briļļu nepieciešamību vai ir radušies jautājumi par briļļu atjaunošanu, speciālisti atbildēs uz šiem jautājumiem.

Ja Jūs jau nēsājat brilles, optikas speciālists veiks to mērījumus ar briļļu stipruma noteikšanas ierīci. Ar autorefraktometru veiktie mērījumi un briļļu mērījumi ir redzes pārbaudes pamats.
 
Ņemiet vērā to, ka ar autorefraktometru veiktie mērījumi un mērījumu dati nav pietiekami briļļu izgatavošanai, jo tie paredzēti tikai redzes stāvokļa novērtēšanai. 

2. solis: Redzes pārbaude

Pēc mērījumu veikšanas ar autorefraktometru un briļļu stipruma noteikšanas ierīci, optometrists Jums uzdos pāris jautājumus:
 
„Vai pēdējā laikā esat apciemojuši acu ārstu?“ Šim jautājumam "Fielmann" piešķir īpašu nozīmi. Mēs iesakām regulāri apmeklēt medicīnas iestādē strādājošu acu ārstu. Acu ārsts ne tikai konstatē parastos redzes refrakcijas traucējumus, bet tāpat var laicīgi diagnosticēt nopietnas acu saslimšanas un uzsākt to savlaicīgu ārstēšanu. Bērniem un jauniešiem pārbaude pie acu ārsta ir obligāta.
 
„Vai lietojat zāles?“ Vairogdziedzera darbības normalizēšanas, diabēta, augstu asinsspiedienu samazinošos medikamentu un citu medikamentu lietošana var izraisīt redzes svārstības un sagrozīt redzes pārbaudes rezultātus. Šī informācija optikas speciālistiem ir ļoti svarīga. 
 
Pēc šādu ievadjautājumu uzdošanas optometrsits uzsāks Jūsu individuālās redzes tālumā noteikšanu. Šo mērījumu veikšanai tiek izmantots foropteris vai speciālas brilles mērījumu veikšanai. Ar autorefaktmetru veiktais redzes tests un tālākā subjektīvo mērījumu veikšana kopā tiek saukti par redzes pārbaudi. Pasūtot brilles "Fielmann" optikas salonos, redzes pārbaude tiek veikta bez maksas. 
 
Pēc tam optometrists uzdos jautājumus, kurus klienti atpazīs kā ierasto redzes pārbaudes sastāvdaļu: "Lūdzu, nosauciet pēdējo skaitļu rindu". “Paskatieties uz apakšējo rindiņu labajā pusē - vai skaitli tagad redzat skaidrāk ...?" Jautājumi un atbildes pēc noteiktas shēmas palīdz izvairīties no iespējamām kļūdām.
 
Cilvēkiem, kas ir vecāki par 40 gadiem, paaugstinās vecuma tālredzības iestāšanās risks, tādēļ tiek veikta ne tikai redzes tālumā pārbaude, bet arī redzes tuvumā pārbaude. Šīs pārbaudes veikšanai tiek izmantotas speciālas brilles un lapa ar tekstu, kuru nepieciešams izlasīt. Optometrists parasti lūdz klientam ieņemt viņam ierastu, ērtu lasīšanas pozu. Šādi nosakāms piemērotākais lasīšanas attālums.
 
Pēc redzes pārbaudes optometrists ar klientu pārrunā rezultātus un rekomendēs piemērotākās lēcas.

Svarīgi:

csm_fehlsichtigkeiten_l_aa1394a985_4160-bd67b6da22e4ac9a97d37b8f6949243e.jpg

Redzes traucējumi nav slimība, un redze optikas salonos tiek pārbaudīta, lai Jūs varētu izgatavot brilles. Acu slimības: glaukomu, kataraktu, tīklenes defektus un citas acu slimības var diagnosticēt tikai oftalmologi medicīnas iestādēs. Optikas salonos acu slimību pārbaude netiek veikta.

Redzes traucējumi

Bērnu redzes pārbaude

akiniai-2021-11_8166-d387b62f721ac9b780005ec997bf267f.jpg

Bērnu acis aug, viņu redze mainās, tādēļ reizi gadā nepieciešams veikt bērnam redzes pārbaudi pie specialista.

123ndid-ak-remeliu-parinkimas_400-2b8bb785a6c5f54658f686f1153f8475.jpg

3.solis: Briļļu ietvaru izvēle

Trešais solis ceļā pie Jūsu brillēm - piemērotu briļļu ietvaru izvēle. Jo tieši briļļu ietvari ir stila, imidža un pats svarīgākais- Jūsu sejas daļa.

Izvēloties briļļu ietvarus, optikas speciālists ar Jums izrunās vairākus jautājumus - izvēloties piemērotas brilles, ir svarīgi izvērtēt klienta ikdienu un darba vidi. Būvniekam ir nepieciešamas citādas brilles nekā zobārstam, skolotājam vai šoferim, kurš veic starptautiskos autopārvadājumus. Brillēm ir labi jāpieguļ sejas formai, tomēr tās nedrīkst spiest aiz ausīm, jo tur atrodas jutīgi nervu kanāli. Ja briļļu ietvaru kājiņas spiež, briļļu lietošana var radīt diskomfortu. Briļļu ietvaru kājiņu garumam un zonai, kurā briļļu ietvari pieguļ pie deguna, jābūt piemērotiem.

Jūsu sejas formai atbilstoši briļļu ietvari

124did-ak-remeliu-pasi_6972-f95ef8ee7cab3c55caeed4046bf4e96f.png

Izvēlēties piemērotākos briļļu rāmjus "Fielmann" salonos var būt grūts uzdevums - jo var izvēlēties no vairāk nekā tūkstoš dažādiem briļļu ietvariem gan no "Fielmann" kolekcijas modeļiem, gan no populāru dizainu zīmoliem, kas ir izcils roku darbu. Profesionālam padomam, ievērojot Jūsu individuālās vajadzības, šajā gadījumā ir liela nozīme. Vai briļļu ietvariem briļļu lēcas jāaptver pa pusei vai pilnībā, vai varbūt tiem ir jābūt bez ietvara? Šādi ietvari rada "brilles bez brillēm" iespaidu, jo kājiņas ir tieši savienots ar briļļu lēcām.   

Par briļļu ietvariem

Svarīgs punkts ir arī materāla izvēle. Metāls, viegls un izturīgs titāns vai plastmasa? Vai varbūt acetāts - dabisks produkts, kas ražots no kokvilnas? Iespējami visi varianti, un dažādas to kombinācijas.

Izvēloties ietvarus, iesakām pajautāt sev: kādu iespaidu es vēlos radīt? Vai vēlos izskatīties nopietns vai iejūtīgs? Vai es augstāk vērtēju klasisku eleganci vai stingru biznesa etiķeti? Vai es vēlos izcelties vai izskatīties pieticīgs? Piemērotas brilles var sniegt vēlamo efektu. Nebaidieties izmēģināt dažādus variantus.

Pēc briļļu ietvaru izvēles nākamās rindā ir briļļu lēcas un to centrēšana.

125ndid-ak-lesiu-parinkimas_842-e3a60e9e9ebba9249c925725e8686496.jpg

4.solis: Briļļu lēcu izvēle

Ceturtais solis Jūsu ceļā pie savām brillēm ir lēcu izvēle Jūsu brillēm. Šajā posmā svarīga briļļu lietošanas analīze: vai jūs daudz kustaties? Cik daudz laika pavadāt, saspringti raugoties datora ekrāna? Vai bieži sēžat pie auto stūres?

Profesionāli optikas speciālistu ieteikumi palīdzēs Jums izvēlēties pareizo no daudziem dažādiem briļļu lēcu veidiem: lēcām, kas piemērotas monofokālajām vai progresīvajām brillēm, lēcām no dažādiem materiāliem, standarta un plāninātām lēcām, ar dažādiem virsmas pārklājumiem. Piemēram, cieta lēcu virsma tās pasargā no skrāpējumiem, savukārt dzidrināšana līdz minimumam samazina atspīdumus. Turklāt lēcas var pārklāt ar augstas kvalitātes pārklājumu, kas samazina mitruma veidošanos uz lēcu virsmas un neļauj uz tā uzkrāties netīrumiem. "Fielmann" atradīsiet lielu briļļu lēcu izvēli - sākot ar parastajām lēcām, kurass bloķē atspīdumus līdz pat vadošo populāro zīmolu ekskluzīvas kvalitātes lēcām.

Par briļļu lēcām

Plānākas briļļu lēcas

115pmaz-ak-lesiu-ploninimas-bendra-lv_1459-b9db929308eaab6f265ca9d8342bfa65.PNG
Lielu dioptriju (lēcu optiskā stipruma) gadījumā ieteicams izvēlēties lēcas ar augstu gaismas laušanas koeficientu, šādi samazinot Jūsu briļļu lēcu biezumu. Jautājiet tuvākajā "Fielmann" optikas salonā.
52ndid-ak-centravimas-new_6965-3f42352848aab71aabc4e7c2a8354e21.jpg

5.solis: Briļļu lēcu centrēšana

Pēc redzes pārbaudes, briļļu ietvaru un lēcu izvēles tiek veikta jūsu briļļu optometriskā pielāgošana un briļļu lēcu centrēšana.

Šī procesa laikā tiek veikti dažādi mērījumi: tiek noteikts precīzs attālums starp acu zīlīšu centriem un nomērīts augstums no lēcas centra līdz lēcas apakšai, tiek veikta lēcas horizontālā un vertikālā centrēšana, tiek noteikts attālums no lēcas līdz radzenes virsmai, ietvara liekuma leņķis utt. Šeit ļoti svarīga ir precizitāte - pat neliela novirze centrēšanas laikā var izraisīt traucējumus redzei, pat tad, ja pašas brilles būs izgatavotas nevainojami. Mērījumu veikšanā pieļautās neprecizitātes var būt par iemeslu sliktai pašsajūtai, galvas sāpēm un acu nogurumam.

Šajā posmā ir svarīga arī izvēlēto briļļu ietvaru pielāgošana Jūsu sejas un galvas formai. Tā tiek nodrošināts, ka izgatavoto briļļu lēcas atradīsies precīzi nepieciešamajā stāvoklī attiecībā pret Jūsu acīm.

6. solis: Pasūtījuma reģistrācija

Sestais solis ir pasūtījuma reģistrācija. Pasūtījuma veidlapā tiks piefiksēti redzes pārbaudes rezultāti, briļļu ietvari un briļļu lēcas, kā arī centrēšanas dati.
 
Pasūtījuma beigu posmā optikas speciālists jums pastāstīs par "Fielmann" sniegtajām garantijām un izgatavošanas termiņiem.
 
 
127ndid-ak-lesiu-idejimas_5187-c3070d7e83a339ea0272200432c29260.jpg

7.solis: Briļļu ražošana

Pēc tam, kad visi dati par Jūsu redzi un brillēm tiek fiksēti, informācija tiek nodota meistariem. Briļļu izgatavošana ir rūpīgs darbs, kurš prasa kompetenci un laika ieguldījumu.

Jūsu pasūtītie briļļu ietvari un lēcas tiek nosūtīti uz galvenajām briļļu darbnīcām, kur apaļās, neapstrādātās briļļu lēcu sagataves tiek apgrieztas, pielāgojot tās briļļu ietvaru formai.

Pirms ražošanas uzsākšanas tiek veikta sākotnējā kvalitātes kontrole - tiek pārbaudīts, vai uz lēcām nav skrāpējumu, nelīdzenumu vai citu defektu, kā arī optiskā stipruma atbilstība pasūtījumā norādītajam.

Briļļu lēcu sagataves apstrāde un pielāgošana ietvaram prasa lielu precizitāti un meistarību. Mūsdienīgi briļļu ražošanas mehānismi ir liels palīgs optikas meistaru darbā. Darbnīcās ir noteikti stingri kvalitāte standarti - gadījumā, ja pieļauta kļūda un ir kaut minimāla nenozīmīga novirze no lēcu vērtībām, tās tiek pasūtītas un izgatavotas no jauna.

8.solis: Galīgā kontrole

Pēc briļļu ietvaru izgatavošanas tiek veikta galīgā kvalitātes kontrole - ar dioptrimetru tiek pārbaudīta ražojuma parametru atbilstība pasūtījuma datiem, tiek veikta briļļu ietvaru apskate, pārbaudot, vai nav kādu defektu vai formas izmaiņu. Tikai pēc rūpīgas pārbaudes brilles tiek nosūtītas optikas salonam, un šeit tās tiek vēlreiz apskatītas.

9.solis: Klienta informēšana

Pēc izgatavoto briļļu nonākšanas optikas salonā klients, tiek informēts ar īsziņu telefonā vai ar e-pasta vēstuli. Pēc jūsu pieprasījuma varam nosūtīt izgatavotās brilles uz Jūsu norādīto adresi. Tomēr, ja iespējams, mēs Jums iesakām brilles izņemt personīgi - individuāla izgatavoto briļļu pielāgošana Jūsu sejai ir ļoti svarīgs briļļu ceļa posms.
129ndid-ak-atsiemimas_2563-61132b08a6a2461291d71d0ffef61878.jpg

10.solis: Izgatavoto briļļu pielāgošana un saņemšana

Desmitais solis briļļu ceļā ir arī pats patīkamākais! Tas ir ceļš uz "Fielmann" pēc jaunajām brillēm.
 
Šis posms arī ir svarīgs, jo, lai Jūsu brilles patiešām būtu ērtas, individuāli izgatavotās brilles optikas speciālistiem ir jāpielāgo Jūsu sejas proporcijām: ietvariem jānodrošina nepieciešamo lēcas novietojumu attiecībā pret acīm, brillēm ērti jāpieguļ sejai ar tilta vai deguna balsta palīdzību, kājiņām ērti jāpieguļ pie galvas aiz ausīm, brilles nedrīkst skart deniņus vai auss gliemežnīcu, pirms briļļu izgatavošanas noteiktajiem centrējuma punktiem jāsaglabājas nemainīgiem.
 
Kopā ar jaunajām brillēm jūs saņemsiet arī briļļu pasi, kurā tiek ierakstīta visa informācija par brillēm. Briļļu pase mums kalpo par atgādinājumu, kad un kādas brilles Jūs esat iegādājies "Fielmann" optikas salonā.
 
Ja rodas kādas problēmas vai vienkārši vēlaties brilles iztīrīt, nāciet uz jebkuru "Fielmann" optikas salonu. Visiem klientiem dāvinām briļļu bezmaksas SPA procedūru - iztīrīsim brilles ultraskaņas vanniņā, nostiprināsim vaļīgās skrūves, ja nepieciešams, koriģēsim briļļu ietvara formu ērtākai lietošanai.
 
 
Neaizmirstiet par pienācīgu briļļu aprūpi 
                                              
Brilles kalpos ilgāk, ja jus rūpīgi izlasīsiet un ievēŗosiet to lietošanas instrukciju.

akiniai-2021-5_2416-581c8e0cac993ef4efcc9bcc61aab012.jpg
 
Kāpēc vērts izvēlēties "Fielmann":
  • Bezmaksas redzes pārbaude
  • Bezmaksas korekcijas briļļu apkope 3 gadu laikā
  • “Nulles tarifa” briļļu ietvara kolekcija
  • Zemākās cenas garantija
  • Brilles lizingā

"Fielmann" pakalpojumi un garantijas

MODE, KVALITĀTE UN PAREIZA CENA

Zemas cenas garantija

Iepērkoties "Fielmann", esiet droši, ka saņemat visizdevīgāko cenu. Ja 6 nedēļu laikā pēc briļļu iegādes kādā citā Latvijas optikas salonā tādas pašas brilles ieraudzīsiet par zemāku cenu, "Fielmann" atmaksās cenu starpību.

Bezmaksas redzes pārbaude

Profesionāli speciālisti ar mūsdienīgām redzes pārbaudes iekārtām pārbaudīs Jūsu redzi. Redzes tests "Fielmann" optikas salonos tiek veikts bez maksas.

Bezmaksas briļļu apkope

Mūsu speciālisti bez maksas notīrīs Jūsu brilles ultraskaņas vannā, salabos deformētus ietvarus, pieskrūvēs vaļīgās skrūves, nomainīs deguna balstus.

Reģistrēties pārbaudei