Kontaktlēcu kopšanas līdzekļi: Fielmann.

Rūpīga kontaktlēcu kopšana ir ne tikai labas redzes garants, bet arī būtisks process Jūsu acu veselības saglabāšanai!

"Fielmann" iesaka reizi 6 mēnešos vai reizi gadā veikt kontaktlēcu kontroli. To jebkurā brīdī iespējams veikt mūsu optikas salonos.  

Fielmanas optometristi ne tikai pārbaudīs kontaktlēcu ievietošanas pareizību, bet arī izskaidros pareizas kopšanas noteikumus. Katram kontaktlēcu tipam ir plašs dažādu tīrīšanas un kopšanas līdzekļu klāsts. Aprūpes līdzekļi jums ir jāizvēlas individuāli, ņemot vērā Jūsu vajadzības un iespējamās alerģijas.

Pakalpojumi

Kontaktlēcu kopšanas līdzekļu piemeklēšana

Savu kontaktlēcu kopšanai izmantojiet tikai ekspertu ieteiktos kopšanas līdzekļus. Nekad netaupiet naudu higiēnai - tīrība garantē drošību! Higiēna ir obligāta! Pēc katras lietošanas reizes kontaktlēcu konteineris un citi palīglīdzekli ir jādezinficē. Kontaktlēcu konteineri ir regulāri jāmaina! Pirms lietošanas vispirms izlasiet produkta aprakstu un tā lietošanas instrukciju, un neskaidrību gadījumā konsultējieties ar "Fielmann" speciālistiem.

Daudzfunkcionāls šķīdums: viens šķīdums visām funkcijām

Kontaktlēcu šķīdums, kurš ir piemērots vairākām kopšanas funkcijām, tiek dēvēts arī par daudzfunkcionālu šķīdumu. Tas attīra, dezinficē, ir piemērots lēcu skalošanai un uzglabāšanai. Daudzfunkcionālo šķīdumu iekļūšana acīs nerada nekādas nelabvēlīgas sekas. Tas ir ērti lietojams un nerada problēmas, ar tā palīdzību kontaktlēcu kopšana kļūst vienkārša un droša.  Tomēr jāatceras, ka liela apjoma netīrumu un nogulšņu tīrīšanai daudzfunkcionālie šķīdumi nav sevišķi labi piemēroti. Turklāt ne visiem kontaktlēcu lietotājiem tie der.

Multifunkcionālie šķīdumi

Peroksīda šķīdums: neitralizācijas nozīme

Savu kontaktlēcu dezinficēšanai varat izmantot arī peroksīda šķīdumu. Peroksīda šķīdumu lietošana ir sarežģītāka nekā multifunkcionālo šķīdumu lietošana, taču peroksīda šķīdumi labāk iznīcina baktērijas un attīra kontaktlēcas.
 
Uzmanību: peroksīda šķīdumi nekādā gadījumā nedrīkst iekļūt acīs! Pēc dezinfekcijas ar peroksīda šķīdumu nepieciešams neitralizēt šķīdumu, kurā iemērktas kontaktlēcas! 

Peroksīda šķīdumi

Kontaktlēcu kopšanas soļi:

csm_weiche_kontaktlinsen_pflege_586d4056c6-1-lv_4592-e8a1f346a21309f21d66528261562fe6.PNG
1. solis: Virsmu tīrīšana
Tādas nogulsnes kā tauki un citi netīrumi tiek tīrīti ar virsmām paredzētajiem tīrīšanas līdzekļiem, uzmanīgi berzējot kontaktlēcas starp pirkstu galos esošajiem spilventiņiem.
 
2.solis: Skalošana
UZMANĪBU: skalošanai nekādā gadījumā nedrīkst izmantot ūdensvada ūdeni!
 
3.solis: Dezinfekcija
Kontaktlēcas obligāti ir rūpīgi jādezinficē. Multifunkcionālais šķidrums un peroksīda šķīdums veic arī dezinfekcijas funkciju. Kontaktlēcas šķīdumā jātur norādīto laika posmu, nodrošinot baktēriju likvidāciju.
Lietojot multifunkcionālos un peroksīda šķidrumus, jāievēro iepakojuma instrukcijas norādes, kā arī acu ārsta vai optometrista, kurš palīdzēja Jums izvēlēties kontaktlēcas, sniegtās norādes.
 
4.solis: Neitralizēšana
Lietojot peroksīda šķīdumus, pirms kontaktlēcu ievietošanas acīs tās nepieciešams neitralizēt. Peroksīda šķīdumā esošās ūdeņraža pārskābes iekļūšana acīs ir sāpīga, tādēļ no tā nepieciešams izvairīties. Pēc turēšanas peroksīda šķīdumā kontaktlēcas ir jāneitralizē. Šis process var aizņemt līdz 6 stundām. Obligāti izlasiet un ievērojiet lietošanas instrukcijas vai optometrista sniegtās norādes.  

Mākslīgās asaras

Šķīdums acu mitrināšanai, kurš tiek saukts par mākslīgajam asarām, uztur mitrumu Jūsu acīs. Līdzeklis tiek pārdots mazās pudelītēs vai ampulās, un paredzēts tiem, kas lieto kontaktlēcas.

Mākslīgās asaras

Nogurušas acis vai alerģija?

Pirmkārt, piebilst, ka alerģijas pret kontaktlēcām nemaz nav. Materiāls, no kā izgatavotas kontaktlēcas, acīs neiekļūst. Ja kontaktlēcu lietotāji sūdzas par "dedzināšanu acīs" un alerģiju, ir vērts uzklausīt optometristu ieteikumus. 

Acs reakcija var būt atkarīga no kontaktlēcu kopšanas un šķidruma sastāvdaļām. Par problēmas risinājumu var kalpot kontaktlēcu līdzekļi, kas nesatur konservantus. Tomēr bieži vien dedzināšanu acīs izraisa citi iemesli.

Ja radušās problēmas kontaktlēcu lietošanā, speciālisti palīdzēs atrast to cēloni. Ir tādi kontaktlēcu lietotāji, kas pēc lēcas ielikšanas nejūt nekādas neērtības, tomēr mazliet vēlāk viņiem pēkšņi sāk dedzināt acis. To var būt izraisījuši kopšanas un tīrīšanas produktos esošie līdzekļi. Reizēm problēmas rodas tikai pēc pāris stundām.  

Varbūt īstais problēmas vaininieks ir darba apstākļi? Mūsu acs radzene "elpo"- tā turpina "elpot" arī pēc kontaktlēcas ielikšanas. Mūsdienu lēcas ļauj acīm elpot ļoti labi, bet, vai esat aizdomājušies, kāds ir darba telpā esošais gaiss? Cilvēks, kas ilgas stundas nosēž pie datora, mirkšķina par vienu trešdaļu mazāk nekā parasti. Tādēļ acis tiek sliktāk mitrinātas un ātrāk kļūst sausas. 

Ja Jūs maz dzerat ūdeni, daudz smēķējat vai ilglaicīgi uzturaties kaitīgu vielu piesārņotā telpā, nēsājot kontaktlēcas, Jums var rasties kairinājums acīs, nieze vai sausuma sajūta. Konsultējieties ar mūsu optikas speciālistiem!

Uzmanību: Peroksīda šķīdumi nekad nedrīkst nokļūt acīs!

Pēc dezinfekcijas ar šo šķīdumu, ir nepieciešams neitralizēt peroksīda šķīdumu, kurā kontaktlēcas ir iegremdētas.

Peroksīda šķīdumi

MODE, KVALITĀTE UN PAREIZA CENA

Zemas cenas garantija

Iepērkoties "Fielmann", esiet droši, ka saņemat visizdevīgāko cenu. Ja 6 nedēļu laikā pēc briļļu iegādes kādā citā Latvijas optikas salonā tādas pašas brilles ieraudzīsiet par zemāku cenu, "Fielmann" atmaksās cenu starpību.

Bezmaksas redzes pārbaude

Profesionāli speciālisti ar mūsdienīgām redzes pārbaudes iekārtām pārbaudīs Jūsu redzi. Redzes tests "Fielmann" optikas salonos tiek veikts bez maksas.

Bezmaksas briļļu apkope

Mūsu speciālisti bez maksas notīrīs Jūsu brilles ultraskaņas vannā, salabos deformētus ietvarus, pieskrūvēs vaļīgās skrūves, nomainīs deguna balstus.

Reģistrēties pārbaudei