Pareiza kontaktlēcu tīrīšana: soli pa solim tīrāk

Pēc būtības, visas kontaktlēcas būtu regulāri jākopj. Tīrīšanai un dezinfekcijai visbiežāk tiek izmantoti dažādi kontaktlēcu kopšanas līdzekļi.

Jūsu individuālais kontaktlēcu kopšanas līdzekļu komplekts tiek saukts par Jūsu kontaktlēcu sistēmu. Šo sistēmu piemēro Jūsu kontaktlēcām, individuālajām vajadzībām un iespējamām alerģijām. Konsultējieties ar mūsu optika speciālistiem par kopšanas līdzekļu izvēli un to lietošanu.
 

Sevišķi svarīga ir pienācīga kontaktlēcu kopšana

Lietojot kontaktlēcas, uz to virmas pēc kāda laika nogulsnējas ļoti smalki netīrumi un putekļi. Turklāt uz lēcu virsmas var veidoties nogulsnes no mākslīgo asaru šķidruma. Rūpīgas kontaktlēcu kopšanas laikā dažādie netīrumi tiek regulāri notīrīti, šādi aizsargājot acis no iespējamās nelabvēlīgās ietekmes uz acs veselību.

Padomi kontaktlēcu kopšanai:

 
· Kontaktlēcām un to konteineriem nevajadzētu nonākt saskarē ar krāna ūdeni.
· Pirms pieskaršanās kontaktlēcām, rūpīgi nomazgājiet un iztīriet rokas.
· Izlasiet lietošanas instrukcijas!
· Nejauciet kopā vairākus kopšanas līdzekļus!  
· Katru škidruma devu lietojiet tikai vienu reizi!
· Regulāri mainiet kontaktlēcu konteinerus!
· Katru reizi pirms kontaktlēcu lietošanas noskalojiet tās ar kontaktlēcu kopšanas škidrumu (ja lietojat multifunkcionālo škidrumu)!
· Pievērsiet uzmanību kopšanas līdzekļu derīguma termiņam. Nelietojiet tos, kad derīguma termiņš ir beidzies!
 
 

Kontaktlēcas nekādā gadījumā nedrīkst saskarties ar ūdensvada ūdeni!

Zobu tīrīšanai, kafijas uzvārīšanai, ūdens dzeršanai tieši no krāna - nekādu problēmu! Dzeramā ūdens kvalitāte Latvijā atbilst dzeramā ūdens kvalitāti regulējošo normatīvo aktu prasībām, un pēc būtības ūdens ir labs. Tomēr ūdensvada ūdens acīm nav piemērots: smagie metāli, piemēram, svins no vecajām caurulēm, mikrobi un baktērijas, kas attīstās ūdensapgādes caurulēs, pasliktina no krāna tekošā ūdens kvalitāti. Jūsu ķermenis to "sagremo", bet kontaktlēcām tas ir pārāk liels rieksts! Tāpat ir jānodrošina, lai ar ūdensvada ūdeni nesaskartos lēcu konteineri - tos var izskalot arī ar kontaktlēcu kopšanas līdzekļiem.

Mazgājiet rokas!

Ne tikai piesārņojums un putekļu daļiņas, bet arī vīrusi, baktērijas un citi slimību izraisītāji ir visapkārt mums: uz naudas zīmēm, datora klaviatūras, telefona- tie pārceļo, paglaudot kaķi, suni vai atverot mājas durvis. Pirms kontaktlēcu aiztikšanas ar rokām, rūpīgi tās nomazgājiet. Ziepēm jābūt netaukainām (tādām, kas nemīkstina ādu).

Bet arī gaisā ir netīrumi!

Mūsu gaiss "nav tīrs": automašīnu izplūdes gāzes, smalkās un sevišķi smalkās daļiņas, kā arī piesārņojuma daļiņas, kas "klejo gaisā", nokļūst mūsu acīs un uz mūsu kontaktlēcām. Netīrumi uz lēcām veidojas ne tikai ārējās vides ietekmē - uz lēcu virsmas veidojas arī nogulsnes no mākslīgajām asarām. Tādēļ pēc kāda laika uz lēcām ir izveidojušās smalko daļiņu nogulsnes, kuras iespējams notīrīt tikai ar lielu rūpību. Absolūta tīrība nodrošina labu redzi un drošību, lietojot kontaktlēcas.

Kosmētikas lietošana

Kontaktlēcu kopšanas laikā tīrām jābūt ne tikai rokām, bet arī acīm. Kosmētikas, skropstu tušas, acu kontūrzīmuļa un krēma pēdas uz kontaktlēcām var izveidot tauku kārtiņu. Šī iemesla dēļ vienmēr ielieciet lēcas pirms kosmētikas lietošanas un izņemiet tās pirms tās pirms kosmētikas notīrīšanas. Kosmētiku vajadzētu uzklāt uz skropstu apakšējās malas, nevis uz acs plakstiņa malas, jo šajā vietā kosmētika reaģē ar asaru plēvīti, un acis sāk asarot.

Kontaktlēcu kopšanas trīs zelta likumi:

174pmaz-kl-prieziuros-auksine-taisykle-lv_570-c79f5582938226a37641adf968cafb06.PNG

Kontaktlēcu kopšanas līdzekļu piemeklēšana

Savu kontaktlēcu kopšanai izmantojiet tikai ekspertu ieteiktos kopšanas līdzekļus. Nekad netaupiet naudu higiēnai - tīrība garantē drošību! Higiēna ir obligāta! Pēc katras lietošanas reizes kontaktlēcu konteineris un citi palīglīdzekli ir jādezinficē. Kontaktlēcu konteineri ir regulāri jāmaina! Pirms lietošanas vispirms izlasiet produkta aprakstu un tā lietošanas instrukciju, un neskaidrību gadījumā konsultējieties ar "Fielmann" speciālistiem.

Mūs var atrast

Kontaktlēcu kopšanas soļi:

csm_weiche_kontaktlinsen_pflege_586d4056c6-1-lv_6910-afdaaff811ff387dea5931325fb75c1f.PNG
1. solis: Virsmas tīrīšana
Tādas nogulsnes kā tauki un citi netīrumi tiek tīrīti ar virsmām paredzētajiem tīrīšanas līdzekļiem, uzmanīgi berzējot kontaktlēcas starp pirkstu galos esošajiem spilventiņiem.
 
2.solis: Skalošana
UZMANĪBU: skalošanai nekādā gadījumā nedrīkst izmantot ūdensvada ūdeni!
 
3.solis: Dezinfekcija
Kontaktlēcas obligāti ir rūpīgi jādezinficē. Multifunkcionālais šķidrums un peroksīda šķīdums veic arī dezinfekcijas funkciju. Kontaktlēcas šķīdumā jātur norādīto laika posmu, nodrošinot  baktēriju likvidāciju.
Lietojot multifunkcionālos un peroksīda šķidrumus, jāievēro iepakojuma instrukcijas norādes, kā arī acu ārsta vai optometrista, kurš palīdzēja Jums izvēlēties kontaktlēcas, sniegtās norādes.
 
4.solis: Neitralizēšana
Lietojot peroksīda šķīdumus, pirms kontaktlēcu ievietošanas acīs, tās nepieciešams neitralizēt. Peroksīda šķīdumā esošās ūdeņraža pārskābes iekļūšana acīs ir sāpīga un bīstama, tādēļ no tā nepieciešams izvairīties. Pēc turēšanas peroksīda šķīdumā kontaktlēcas ir jāneitralizē. Šis process var aizņemt līdz 6 stundām. Obligāti izlasiet un ievērojiet lietošanas instrukcijas vai optikas speciālista sniegtās norādes.  
 

Papildu mitrināšana

Šķīdums acu mitrināšanai, kurš tiek saukts par mākslīgajam asarām, tiek pārdots mazās pudelītēs vai ampulās. Ja mākslīgās asaras lietojat regulāri, konsultējieties ar acu ārstu vai optometristu.

Mākslīgās asaras

MODE, KVALITĀTE UN PAREIZA CENA

Zemas cenas garantija

Iepērkoties "Fielmann", esiet droši, ka saņemat visizdevīgāko cenu. Ja 6 nedēļu laikā pēc briļļu iegādes kādā citā Latvijas optikas salonā tādas pašas brilles ieraudzīsiet par zemāku cenu, "Fielmann" atmaksās cenu starpību.

Bezmaksas redzes pārbaude

Profesionāli speciālisti ar mūsdienīgām redzes pārbaudes iekārtām pārbaudīs Jūsu redzi. Redzes tests "Fielmann" optikas salonos tiek veikts bez maksas.

Bezmaksas briļļu apkope

Mūsu speciālisti bez maksas notīrīs Jūsu brilles ultraskaņas vannā, salabos deformētus ietvarus, pieskrūvēs vaļīgās skrūves, nomainīs deguna balstus.

Reģistrēties pārbaudei